Skoči na glavno vsebino

Učenci PŠ Dolenja Trebuša se pomena pitja vode vse bolj zavedajo in pridno polnijo in seveda tudi praznijo plastenke z vodo iz lokalnega vodovoda in okoliških potokov. Da bi svoje vodne napitke še bolj “obogatili”, so letos v visoko gredo, ki so jo prejeli v dar v okviru skupnosti šol Bisfernega območja TNP-ja, posadili sadike jagod in različnih zelišč, katere lahko dodajajo svoji vodi v plastenki in si tako pripravijo prave “vodne koktejle”.

Poskrbeli so tudi za naše prelepe reke – ob svetovnem dnevu voda so se z vrečkami podali na bregove Trebušce, Idrijce in Hotenjke ter jih očistili nesnage. Tako bo njihovo počitniško čofotanje še bolj prijetno in varno.

Za nekaj foto utrinkov lahko pokukate sem.

V prihodnosti učence čaka še kar nekaj vodnih aktivnosti, o katerih bomo seveda poročali tudi vam.

Do takrat pa nasvidenje.

Za PŠ Dolenja Trebuša, Nives Gruden

Dostopnost