Skoči na glavno vsebino

V Dolenji Trebuši so učenci pri likovni umetnosti raziskovali in izdelali različne oblike sladkih voda. Pri ustvarjanju so uporabili različen papir (valovita lepenka, karton, krep papir, trši barvni papir,…) in stiropor.

Učenci so pokazali kreativnost, pri tem pa neznansko uživali. V 1. in 2. razredu so učenci delali po skupinah, v 3. in 4. razredu pa so ustvarjali samostojno.

Nastale so reke, slapovi, jezera, potoki, studenci, ki jih je dopolnjevala narava (drevesa, hribi, hlodi, grmovje, živali, kamenje, skale…). Nekateri so v zunanji prostor umestili tudi most ali kakšno klopco.

Vsak izdelek je bil drugačen in unikaten, učenci pa polni zagona. Prvo vprašanje, ki so ga ob koncu postavili je bilo: »Kdaj bomo spet delali kaj podobnega?«

Utrinke ustvarjanja najdete tukaj.

Zapisala: Barbara T. Ranković

Dostopnost