Skoči na glavno vsebino

Zadnji ponedeljek v tem šolskem letu je bil za učence 1. in 2. b razreda prav poseben dan, saj so bili sprejeti med mlade člane Rdečega križa. Tako kot običajno, so jih tudi letos obiskale tri predstavnice te organizacije; gospa Marjanca Velišček, gospa Mojca Pirih ter gospa Marica Mrak. Skupaj so si ogledali krajši kulturni program, ki so ga posebej za to priložnost posneli učenci razredne stopnje centralne šole ter naše podružnice. Po ogledu je sledil slavnostni sprejem in tako je organizacija Rdečega križa letos bogatejša za kar 12 mladih članov. S ponosom smo ugotovili, da ti mladi člani že sedaj pridno opravljajo naloge, katere pritičejo temu nazivu – pomagajo sošolcem, skrbijo za čisto okolje, obiskujejo in razveseljujejo starejše, skrbijo za zdravo telo …
Naj ta pripadnost in pripravljenost pomagati drugim v njih raste in se razvija tudi v prihodnje.

Nekaj utrinkov s sprejema si lahko ogledate tukaj.

Zapisala Nives Gruden

Dostopnost