Skoči na glavno vsebino

Četrtkovo jutro, 23. septembra, je bilo dokaj hladno, meglice so se pletle po pobočjih nad Sočo in jutranja rosa se je zadržala skoraj do poldneva. Kljub temu smo se s prvošolci odločili, da Množični tek otrok 2021 z naslovom “Začni mlad, tekmuj pošteno”, izvedemo kar na primernem travniku v bližini sv. Mavra. Ko smo prispeli na start, smo naleteli na starejšo gospo s polno košaro poljščin. Prijazno nas je ogovorila, in to sama tetka Jesen! Pokazala nam je pridelek in nas podučila o tem, kaj si lahko iz njega pripravimo za obed. Ker smo bili tako navdušeni, nam je poklonila vse te darove narave, ki zdaj krasijo našo učilnico. Preden smo zavihali rokave pred likovno umetnostjo, ki je sledila, smo na mah izpraznili kozarec kislih kumaric! Nato smo košaro postavili za jesensko tihožitje in se s tušem lotili dela. Hvala ti, jesen, za te barvite dobrote in lepote.

Zjutraj z meglico nam prikriva
vse svoje čare,
čez dan nam jih s soncem razkrije –
lepote ta prave.

(JESEN)

Zapisala: Urška Hrast

 

Dostopnost