Skoči na glavno vsebino

Da bi vse dni prihajali v šolo varno, sta učence  na PŠ Šent. Gora  že v drugem tednu obiskali  policistki. Predstavili sta jim svoje delo in  opremo, ki jo ima policist. Posebno fante je to zelo zanimalo. Nato pa so skupaj obnovili prometna pravila pri vključevanju otrok v promet. Policistki sta jih opozorili na nevarnosti v različnih situacijah. Ugotovili so, da učenci teorijo dobro obvladajo. Obljubili so, da bodo tudi v praksi nasvete in pravila dosledno upoštevali. Da bi nekatera pravila praktično preizkusili, so se odpravili še na poučni sprehod po delu vasi, kjer hodijo učenci iz Zakraja v šolo, večina pa k verouku. Povadili so tudi pravilno in varno prečkanje ceste.
Srečanje  je kar prehitro minilo, saj bo med našimi fanti kar nekaj policistov in vprašanj kar ni zmanjkalo.

Za PŠ Šentviška Gora, Erika Laharnar in Vlasta Sotenšek

      

       

Dostopnost