Uspešno smo zaključili prvi mesec EKOšolskega kviza, v katerem smo obeležili svetovni dan brez avtomobila in vsebino kviza posvetili trajnostnim načinom prevoza.

Učenci višjih razredov so morali s koraki izmeriti dolžino poti od avtobusne postaje do šole, nato izmeriti dolžino enega koraka in dobljeno dolžino poti iz korakov pretvoriti v metre. Učenci nižjih razredov pa so morali napisati, katere bolj trajnostne načine mobilnosti lahko uporabijo namesto vožnje z avtomobilom. Na nagradno vprašanje so pravilno odgovorili 103 učenci.

Srečna nagrajenca EKOšolskega kviza sta Ajka Loncner iz 3. a razreda in Gal Cugelj iz 7. b razreda. Prejela sta zanimivo in uporabno nagrado, ki so jo zanju pripravili na policijski postaji Tolmin.
Iskrene čestitke nagrajencema in najlepša hvala policajem policijske postaje Tolmin.

Kmalu pa vas bosta na ekoglasnih deskah in na spletni učilnici že čakali nova vsebina in nagradno vprašanje.

Zapisala Tajda Vidič