Skoči na glavno vsebino

V torek, 12. oktobra, so se učenci 6. in 7. razreda udeležili tolkalnih delavnic, ki jih je vodil Jaka Strajnar, akademski glasbenik in profesor tolkal. Spoznali so cajon, glasbilo, ki izvira iz Peruja. Gre za leseno zvenečo škatlo, ki v svoji notranjosti skriva mehanizem iz strun ali kovinskih metlic, ki zvok cajona oplemenitijo. Predavatelj je predstavil dva osnovna udarca, bas in slap, nato pa so učenci na cajonu izvajali disko, kalipso in rock ritme, se poskusili v improvizaciji in solo igranju, najbolj pogumni pa so poprijeli tudi za dirigentsko paličico. Ob koncu delavnice je bila večina učencev najbolj navdušena nad tem, da so lahko naučene ritmične vsebine zaigrali ob glasbi popularnih pevcev, ki jo vsi dobro poznajo in si jo vsakodnevno vrtijo.

Erika Bizjak

Dostopnost