Skoči na glavno vsebino

V mesecu oktobru so se drugošolci posvetili ustvarjanju lutkovne predstave. Učiteljica jim je nekega dne prebrala pravljico, učencem je bila zelo všeč in pridno so se lotili poustvarjanja. Pri likovni umetnosti so izdelali vsak svojo lutko, sceno za dogajalni prostor, pri glasbeni umetnosti so se naučili še pesmico, zelo so se potrudili z učenjem dramskega besedila, še posebej tisti, ki so si izbrali zahtevnejše vloge. Učiteljica je ponosna na svoje učence, ker so bili tako ustvarjalni, zavzeti za delo. Vsi so se preizkusili v igranju predstave, nekateri so bili scenski delavci, vsi tudi gledalci. K sodelovanju smo povabili šolski video krožek in na tem mestu se zahvaljujemo snemalcu Benu Poljancu in mentorju Mirku Kavčiču, ki je posnetke objavil na šolskem Youtube kanalu, kjer si lahko ogledate kar tri nastopajoče skupine učencev.

Zapisala Helena Bizalj

Dostopnost