Skoči na glavno vsebino

Vsako leto 14. novembra praznujemo Svetovni dan sladkorne bolezni. Ta dan je rojstni dan Fridericka Bantinga, kanadskega znanstvenika, ki je skupaj s svojim asistentom Charlesom Bestom, leta 1921, v laboratoriju izoliral beljakovino, kasneje imenovano inzulin. Za ta dosežek je leta 1923 prejel Nobelovo nagrado za medicino.

Od leta 2007 dalje sladkorni bolniki  14. november, Svetovni dan sladkorne bolezni praznujejo pod okriljem Združenih narodov, ki so se zavezali, da se svetovni epidemiji sladkorne bolezni v čim večji meri posvetijo vse organizacije članice Združenih narodov in jo s svojimi konkretnimi programi in nalogami poskušajo čim bolj omejiti.

Modri krog ponazarja podporo vsem aktivnostim, ki so usmerjene v preprečevanje in uravnavanje sladkorne bolezni.

Učenci naše šole se vsako leto pripravljajo na tekmovanje v znanju o sladkorni bolezni.

Med osveščanje o pomenu omejevanja pojavnosti novih bolezni in posledicam bolezni sodi tudi simbolična osvetlitev stavb z modro svetlobo.

Zato tudi pred našo šolo v teh dneh sije modra barva.

S strani  https://www.diabetes-zveza.si/  povzela Agnes Kozorog

Dostopnost