Skoči na glavno vsebino

Prvošolci in drugošolci mostarske osnovne šole so imeli 16. in 17. novembra zanimiv tehniški dan za naslovom Lego robotika.

Obiskala nas je ekipa E-hiše iz Nove Gorice. Na dveh delavnicah LEGO ustvarjanja smo se srečali z načrti in tehnološkimi izzivi, kako s pomočjo računalniškega programa sestaviti določeno vozilo oziroma vrtavko in kako ju potem spraviti v premikanje. Da bi ugotovili, ali je bilo naše sestavljanje in programiranje uspešno, smo na koncu priredili tekmovanje.

Delavnici sta od učencev zahtevali nemalo truda, koncentracije in vztrajnosti, a prav vsi so bili ponosni, ko jim je uspelo priti po načrtu do končnega izdelka. Za delo v dvojicah je potrebno medsebojno sodelovanje in pomoč, hkrati pa smo hvaležni za prijetno izkustveno učenje, ustvarjalnost in praktičnost izvedene delavnice, ki bi jo z veseljem še kdaj ponovili.

Zapisala: Urška Hrast

Dostopnost