Skoči na glavno vsebino

Na pustni torek je bilo na PŠ Šentviška Gora zanimivo  že v jutranjem varstvu. Izdelali smo klovna za na pano. Njegova obleka je nastala iz naših rok: vsak je obrisal svoji dlani na barven papir in ju izrezal.

Potem smo imeli tri ure pouka, seveda ne čisto resnega. V 1. razredu se je pustno preoblekla črka O, v 3. razredu pa se je v duhca našemila številka 9 in tretješolke so se naučile poštevanko tega števila.

Za malico smo se posladkali s krofom in kakavom.

Potem so šli šolarji in učiteljice domov, šolo pa so zasedle maškare. Druščina je bila res pisana. Prišli so Miki miške, Pika Nogavička, princese, medicinska sestra, kavboji, pirat, vitez, čarovnice, jelenček, hudički, vampirka, Pika polona, gozdar, mucek in snežak. In prišel je celo slavni nogometaš Maradona. V pustnem sprevodu smo se odpravili po vasi do Zakraja. Domačini so nas obdarili s sladkarijami. Andrejeva in Marjetina mama je za maškare spekla štroube. Bili so prav sveži, zato so bili odlični.

Po kosilu pa so se maškare lahko prosto igrale in plesale ob glasbi. Odigrale so še par iger med dvema ognjema.

Vreme je bilo letos maškaram zelo naklonjeno. Bilo je sončno in toplo, zato je bilo pustovanje še lepše.

učenci 3. in 4.r
objavila Erika Laharnar

     

     

Dostopnost