Skoči na glavno vsebino

Na sončen pustni torek je bilo v 1. a še bolj živahno kot po navadi. Na modni pisti so se predstavili tat, vojak, Sneguljčica, morska deklica, vitez, Spiderman, Batman, piratka, nindža, pajka, kavboj, indijanka, okostnjak, pingvin, škrat … Zatem se je pisana druščina lotila priprave mišk. Še danes omamno diši v garderobi … Poglejte si!

Izdelali so tudi vsak svojo masko. Za konec so se v družbi ostalih učencev razredne stopnje podali na sprehod po Mostu. Ker morajo maškare tudi kaj zapeti ali zaplesati, smo zapeli tisto o mastnem krofu. Ni bilo zaman, spotoma smo bili obdarjeni z bonbončki.

K mizi sede stari grof,

naroči si masten krof.

K mizi sede še grofica

njej pa bolj diši potica.

 

Gleda, gleda stari grof:

»Šment, je majhen ta moj krof!«

Lotil bi se še potice,

če se ne bi bal grofice.

Škoda, da ta norčavi dan prehitro mine. Pa drugo leto spet!

Zapisala: učiteljica Urška Hrast

Dostopnost