Skoči na glavno vsebino

Marčevski športni dan na PŠ Šentviška Gora smo morali razdeliti na dva dela, saj nam je načrte prekrižal rahel dež. Tako so se učenci na dan srede pomerili v  telovadnici v različnih štafetnih igrah, orientacijski pohod pa je bil na vrsti v petek po malici. Učenci so se ga veselili, saj imajo zelo radi dejavnosti, ki potekajo v skupinah. V krajšem časovnem razmiku so se na pot odpravile tri  skupine. V vsaki so bili učenci iz vseh štirih razredov.  Navodila so jih peljala po krožni poti okrog vasi Šentviška Gora do Zakraja in nazaj. Naloge  so bile zelo raznolike, tako da so prišla prav znanja z različnih področij. Še posebej pa se je izkazalo, kako pomembno je natančno branje navodil. S poti so morali prinesti tudi določene rastline oz. dele rastlin. Prvošolci pa še dva zajčka, enega sladkosnednega in enega, ki se rad uči.

Vsem skupinam je uspelo najti pravo pot nazaj do šole in rešiti naloge. Po točkovanju pravilnih rešitev se je izkazalo, da so bile razlike zelo majhne. Učenci pa so bili pohvaljeni tudi za previdnost na cesti, medsebojno sodelovanje in skrb za najmlajše v skupini.

Za PŠ Šent. Gora, Vlasta  Sotenšek in Erika Laharnar

     

     

     

Dostopnost