Skoči na glavno vsebino

21. marca smo obeležili svetovni dan poezije. V ta namen so učenci podružnične šole Podmelec lahko sodelovali v pesniškem natečaju. Udeležilo se ga je 9 učencev (Neja Dobravec, Meta Dobravec, Jošt Borovničar, Adrian Štrukelj, Nina Čelik, Meta Mavri, Evelin Leban, Valentina Klavžar in Nika Dobravec). Njihove pesmi so govorile o vsakdanjem dnevu, črnem šilčku, Planici, pesmih, oblaku, kokoši in ptičkih, dežju, sreči ter o čebeli Adeli. Prav vse pesmi si zaslužijo posebno pohvalo, njihovi avtorji pa so prejeli tudi uporabne nagrade, zvezke in svinčnike, da bi se njihovo pesniško ustvarjanje ne končalo. Komisija je med vsemi pesmicami izbrala tudi zmagovalno pesem, ki bo ob koncu šolskega leta objavljena v glasilu Podmelške smrkarije. Njena avtorica je Nina Čelik. Čestitamo vsem ustvarjalcem in ustvarjalkam!

za PŠ Podmelec, Vida in Andrejka

Dostopnost