Skoči na glavno vsebino

Tudi v 1. in 2. razredu na PŠ Šentviška Gora smo ob mednarodnem dnevu knjig za otroke prebrali  pravljico Ele Peroci Pravljice žive v velikem starem mestu.  Pri likovni umetnosti   pa  je nastalo domišljijsko mesto pravljic. V vsaki hiški živi ena pravljica. Otroci so ustvarili hiške s tistimi bolj poznanimi pravljicami, pa tudi s tistimi, ki so jih predstavili za bralno značko ali so jih morda prebrali oz. so jim jih prebrali doma za lahko noč.
Učenci 3. in 4.r so z Jelko najprej skupaj poleteli v deželo Klobučarijo. Potem pa so besedno in likovno poustvarjali. Razmišljali in napisali so, kam bi poleteli in kaj bi tam videli, če bi imeli tak dežnik kot Jelka. Narisali so tudi klobuk oziroma pokrivalo, ki bi si ga v deželi Klobučariji utrgali in napisali, kaj bi postali, ko bi se z njim pokrili.
Tudi starejši učenci so ugotovili, da je v deželi pravljic lepo. Še posebej, ko jih beremo tako, da  sedimo krogu.

Za PŠ Šentviška Gora, Vlasta Sotenšek in Erika Laharnar

  

Dostopnost