Skoči na glavno vsebino

“Vse najboljše, draga Zemlja, vse najboljše zate!”

Zemlja. Moj, tvoj, naš planet. Zelena, čista, prekrasna, čudovita. Žal tudi onesnažena, izkoriščana in zanemarjena. Ob dnevu Zemlje, ki ga praznujemo 22. aprila, smo s prvošolci razmišljali o tem, da je potrebno zanjo skrbeti in jo spoštovati, da bo ostala taka, kot je sedaj, še za mnogo rodov, ki prihajajo za nami. Vsak lahko prispeva svoj delček odgovornosti k ohranitvi tega lepega planeta.

Sklenili smo, da lahko:

  • očistimo plastiko v naši okolici in na naših poteh,
  • ločujemo odpadke in recikliramo, kar lahko,
  • varčujemo z vodo,
  • hodimo peš, se peljemo s kolesom ali javnimi prevoznimi sredstvi, ko je to mogoče,
  • pazimo, da zavržemo čim manj hrane.

Prvotno je bil za dan Zemlje sicer izbrano pomladno enakonočje (20. marca 1970), naknadno pa je bil spremenjen in sedaj je uradni datum 22. april. Danes dan Zemlje dan ni namenjen samo večji ozaveščenosti o okoljskih problemih, temveč postaja tudi priljubljen čas za številne skupnosti, da se zberejo, da pospravijo odpadke, posadijo drevesa ali preprosto razmislijo o lepoti narave.

Zapisala: Urška Hrast

   

 

 

 

 

Dostopnost