Skoči na glavno vsebino

Mostarski osnovnošolci so se po dveh letih lahko končno spet skupaj odpravili v gledališče. S pomočjo glasbene pravljice so podoživeli dogodivščine lisičke, ki je v nočni nevihti izgubila svoj slamnik. Ko so prišli v podzemno domovanje škrata Domžlca, so izvedeli tudi, zakaj pri njemu tako smrdi. Še sreča, da so prebivalci gozda Šumberka počistili vso nesnago. Po predstavi je sledil ogled galerije z razstavo Javorca. Po razstavi nas je vodila akademska slikarka Jana Dolenc. Občina Tolmin je otrokom, kot prvim obiskovalcem na novo odprte razstave podarila pobarvanko Javorca, ki je nastala ob tej priložnosti. Po kulturnem dnevu je ostalo še dovolj časa za krasen, skoraj poletni sprehod po novi sprehajalni poti ob reki Tolminki. Preživeli smo en res lep kulturni dan, ki je bil ob zaključku tudi športno razigran.

Zapisala Helena Bizalj

Dostopnost