Res, za mostarske prvošolce in drugošolce je bil izlet kar pravo potovanje. Potovanje po dolinah, mimo številnih travnikov in polj, skozi vasi in mesta in nazadnje še po avtocesti do Ljubljane. V živalskem vrtu pa najprej do morskega leva, opic, surikat, domačih živali … Sledilo je strokovno vodenje, kjer so izvedeli nekaj več o levu, žirafi, indijski kravi. V notranjih prostorih, kjer se nahajajo terariji, pa so se drugošolci od blizu spoznali še s kačo in žabo. Kdor je želel, je lahko kačo pobožal ali pa si jo dal celo okoli vratu. Prvošolci pa so se srečali z agamo in močeradom. Sledil je ogled še ostalih živali v vrtu. Za konec so si privoščili še malico in sladoled, da so se ohladili od vseh doživetij in vročega, poletno raziskovalnega dneva. Vožnjo proti domu so si popestrili s petjem, pogovori, besednimi verigami …

Zapisali: Helena Bizalj in Urška Hrast

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            

Dostopnost