Skoči na glavno vsebino

Bolj kot se bližamo koncu šolskega leta, bolj postaja vroče. Pa ne zaradi ocen; te so po večini take, kakršen je bil vložen trud in delo. V teh dneh nas vse bolj greje poletno sonce, zato brez sence, pokrival, vode (in sladoleda!) skorajda ne gre.

Prvošolci smo imeli 16. junija še zadnji športni dan v tem letu. Odpravili smo se v Bačo pri Modreju, kjer nas je pričakal trener Peter Mrak. Naučil nas je osnove varovanja in že smo si nadeli plezalne pasove ter se v dvojicah lotili izziva – plezanja po cestnem mostu. Nemalo so pekli prsti in se šibila kolena, a veselje nad vsakim osvojenim metrom je bilo čudovito. Peter nam je pripravil tudi visoko slackline gurtno, na kateri smo lovili ravnotežje.

Za nagrado po dobro opravljenih športnih izzivih smo šli še k reki Idrijci, ki je že prijetno ogreta. No, mi smo si osvežili potna čela, dlani in stopala. Voda – vir energije za poskočen povratek v šolo. Več v spodnjem posnetku 🙂

Zapisala: Urška Hrast

 

Dostopnost