Skoči na glavno vsebino

Prvošolci in drugošolci vseh treh podružnic so se  veselili obiska živalskega vrta. Večina je tam sicer že bila, a v živalskem svetu je vedno kaj zanimivega.
Do ZOO so prispeli že pošteno lačni, zato je bila najprej na vrsti malica. Nato so se razdelili v dve skupini. Vsaki skupini sta vodiča predstavila dve živali. V prvi skupini so spoznali želvo in ščurka, ki živi na Madagaskarju. V drugi  skupini so lahko pobožali madagaskarskega tenreka, za katerega so mislili, da je jež, ker je zelo podoben našemu ježu. Pa ni.  Druge živali so se še posebno razveselili, saj je bil to ameriški gož ali koruzna kača. Brez strahu so jo pobožali in celo dovolili, da jim jo je vodička položila okrog vratu. Zapomnili so si veliko zanimivosti o živalih.  Nato so nadaljevali z ogledom. Ustavili so se pri različnih živalih. Zelo zanimive so se jim zdele surikate, saj jih je veliko in so zelo živahne. Velike mačke so žal vse počivale. Tudi nekatere druge živali so se zadrževale bolj v senci, saj je bil dan res vroč. Pri kosilu so lahko opazovali  kamele in zebre. Slon jih je prišel samo pozdravit iz notranjega prostora, prav tako tudi morski lev.  Ogledali so si tudi živali v vivariju. Seveda sta največ pogledov pritegnila piton in ptičji pajek. Da so našli nekatere skrite živali, pa so morali kar natančno opazovati. Da bi si ogledali cel živalski vrt, ni bilo časa, zato so sklenili, da se bodo še vrnili s svojimi domačimi.

Za podružnice, Vlasta Sotenšek

     

   

           

Dostopnost