Skoči na glavno vsebino

Učence 3. in 4. d je prejšnji teden obiskala medicinska sestra Lucija. V prvem delu so ob ppt predstavitvi v razgovoru pridobivali praktična znanja o prvi pomoči. Spoznali so, da ločimo različne vrste ran: udarnine, ureznine in ugriznine ter kako jih oskrbimo. Naučili so se tudi, kako ravnati pri pikih žuželk in pri opeklinah. Ker večkrat kakšnemu učencu teče kri iz nosu, so ponovili še, kaj  narediti v takem primeru. Učenci so želeli ob vsaki vrsti poškodb povedati veliko svojih dogodivščin, a prihraniti so morali čas še za praktični del.
Naučili so se, kako imobilizirati roko in kako ukrepati, če se kdo onesvesti. Potem pa je sestra Lucija vsakemu povila roko ali nogo, kar si je pač » poškodoval«.

Ker so zelo lepo sodelovali, jih je sestra Lucija nagradila z žigom na roko. Žal so ga morale tretješolke hitro odstraniti, saj so naslednji dan obiskale učno uro v šolskem muzeju.
Tudi učenci so se sestri za poučen obisk zahvalili s simpatičnem darilcem.
Obisk pa so zaključili z željo, da bi prvo pomoč čim manjkrat potrebovali sami in vsi okrog nas.

Za PŠ Šentviška Gora, Erika Laharnar

     

     

     

Dostopnost