Skoči na glavno vsebino

Na centralni šoli OŠ Dušana Muniha na Mostu na Soči smo letos medse sprejeli 21 prvošolcev. Drugošolci in tretješolci so jim pred vhodom v večnamenski prostor najprej pripravili “Špalir dobrodošlice”. V bogatem kulturnem programu smo si ogledali dramatizacijo češke ljudske pravljice Trije metulji, ki so jo uprizorili učenci 2. razreda. Sledile so posamezne recitacije, nastop trobentašice Ele Mrak in violinistke Lare Križnič, svoje glasove pa so po poletnem počitniškem premoru spet uglasili pevci otroškega pevskega zbora pod vodstvom zborovodje Erike Bizjak.

Prvošolce in njihove starše je pozdravil ravnatelj Ciril Makovec, zatem pa smo vsakega posebej z aplavzom povabili na oder, ga opremili z rutico, poimenskim bidonom za vodo ter diplomo Postal sem šolar. Ob torti, s katere sta se smehljala Lili in Bine, smo zapeli “Vse najboljše, dragi 1. A!” in se nato z njo posladkali. Prvošolce bomo letos poučevale Urška Hrast, Saša Babšek in Neva Dobravec.

Na skupni fotografiji pred šolo se nam je pridružila tudi podžupanja v funkciji županje Maša Klavora. Prvošolci so zatem zvedavo odkorakali v 1. razred, starši pa na roditeljski sestanek. Vse skupaj, male in velike šolarje, pa naj v tem leti vodi sporočilo naslednje pesmi:

Zapisala: Urška Hrast

RADOVEDNE ŽABE

Ta svet je noro zabaven in tako zanimiv,

saj na vsakem koraku ponuja kak hudo nenavaden izziv.

Od silne želje po novem me kar razganja,

ves svet je kot velik gejzir lepote in znanja.

 

Že to, kako čas se vrti in minevajo leta,

kako deluje motor in vesoljska raketa.

Želim znati vse in še več, nikdar se ne naveličam,

mogoče prav s temi vprašanji še tebe prepričam.

 

Glej te navihane žabe, kako so zvedave.

Njim je učenje vrhunec in bistvo zabave.

Rade učijo se peti, povzpeti se visoko

pa tudi mirno sedeti in skočiti globoko.

 

Znanje je noro zabavno, gotovo nima mej,

znanost kraljuje razumu, a duh gre naprej –

do žarkov sonca, ki svetijo v dan,

in v srcu budijo ponižnost velikih spoznanj.

     

 

 

 

 

    

 

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dostopnost