Skoči na glavno vsebino

Že kar tradicionalno se mostarski prvošolci na prvi pohod podajo na Sela pri Volčah. Vreme letos sicer ni bilo prav spodbudno, a konec koncev smo dežnike odprli le “za pokušino”. Pred startom smo namreč rekli: “Čira čara, abrakadabra … naj posije sonce!” In popoldne se je zgodilo natanko to.

Pred odhodom nas je v razredu čakalo sporočilo Lili in Bineta, naj po poti iščemo kartice z nalogami. Preizkusila sta naše poznavanje pravil v razredu, barv, razločevanje leve in desne, pojmov dolgo-kratko, veliko-majhno. Želela sta tudi slišati, kako se znamo predstaviti z osnovnimi podatki. Do našega cilja pri cerkvici na Selah smo prispeli ravno v času šolske malice. Potem, ko smo se okrepčali, nas je sporočilo čebelic vodilo še na travnik pod vasjo. Na ograji nas je čakalo sladko presenečenje, nagrada za izpolnjene naloge na poti. Zadovoljni in nič kaj utrujeni smo sklenili prvi športni dan.

Zapisala: Urška Hrast  

 

 

 

 

Dostopnost