Skoči na glavno vsebino

obeležujemo 17. septembra. Na ta dan seje rodil in 80 let kasneje tudi umrl naš rojak, znan slovenski pisatelj France Bevk. Po njegovih besedah je namreč “dobra knjiga zlata knjiga”. Na ta dan se prične tekmovanje za bralno značko, ki se zaključi 2. aprila, na mednarodni dan knjig za otroke in mladino.

Učenci 1. razreda so prvič obiskali šolsko knjižnico. V dar so dobili slikanico Kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib avtorice Ide Mlakar Črnič. Društvo bralna značka je poskrbelo, da so slikanico  tudi letos prejeli prav vsi prvošolci v Sloveniji in slovenski otroci zunaj njenih meja.

Prvošolci so prisluhnili pravljici Tiho, tukaj beremo! in spoznali kako se je volk naučil brati.

Vsem prvošolcem želimo, da postanejo dobri bralci.

Zapisala: Martina Kozorog Kenda

Dostopnost