Skoči na glavno vsebino

Tudi v letošnjem šolskem letu smo se udeležili tekmovanja Male sive celice.

Našo šolo sta zastopali dve ekipi, ki sta ju sestavlja po en učenec sedmega, osmega in devetega razreda.

Prvo ekipo so sestavljali Neža Laharnar, Jaka Taljat in  Ema Laharnar, drugo pa Luka Janež, Brin Krivec in Ema Baša.

Pisni del predtekmovanja je potekal na matičnih šolah preko spleta. 13. septembra 2022 točno ob 14. uri so vsi tekmovalci v Sloveniji odprli elektronske teste in se lotili reševanja vprašanj, ki so bila zelo raznolika in so zahtevala veliko znanja, razgledanosti in različnih pristopov pri reševanju.

Luka, Brin in Ema Baša so bili na tekmovanju zelo uspešni, saj so med šolami primorske regije dosegli odlično drugo mesto in si s tem priborili uvrstitev na ustni del predtekmovanja, ki je 20. septembra 2022 potekal v Ankaranu.

Tudi tu do se odlično odrezali. Suvereno so odgovarjali na vprašanja in si priborili mesto med ekipami, ki se bodo udeležili televizijskega dela tekmovanja v Ljubljani.

Zato bomo vsi 2. decembra 2022 navijali za njih.

Mentorica Nataša Rejc

Dostopnost