Skoči na glavno vsebino

Novo šolsko leto je v polnem zamahu, z njim pa tudi projekt Ekošola.

Tudi letos bodo učenci v okviru Ekošole brali, ustvarjali, raziskovali in se vsak mesec podučili o raznih ekološko obarvanih temah. Za še več motivacije na poti h varovanju Zemlje pa smo tudi letos zanje pripravili nagradni Ekošolski kviz. V kvizu sodelujejo učenci z odgovarjanjem na vprašanja, povezana z mesečno vsebino, dva srečna izžrebanca pa konec meseca prejmeta zanimivo nagrado.
Mesec september je bil na naši šoli prometno obarvan, zato smo temu namenili tudi prvo vsebino Ekošolskega kviza. Učenci so si lahko prebrali nekaj več o ogljičnem odtisu različnih vozil ter posledicah, ki jih ima onesnaževanje na okolje. Če so si vsebino temeljito prebrali, je bilo reševanje nagradnega kviza res mačji kašelj.

Srečni izžrebanki meseca septembra sta Sara Laharnar iz 3. d in Ina Blažič iz 3. a razreda, čestitke nagrajenkama.

Zapisala Tajda Vidič

Dostopnost