Skoči na glavno vsebino

Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije nudi šolam brezplačne delavnice o zdravem načinu življenja, zato smo se na OŠ Most na Soči odločili, da tudi našim učencem ponudimo možnost, da prisluhnejo tovrstnim temam. Zadnji septembrski petek nas je tako obiskal študent 5. letnika medicine, Benjamin Kušar. Delavnice, ki so tematsko namenjene predvsem pomenu redne telesne dejavnosti, priporočljivega načina prehranjevanja ter vplivu na splošno zdravje, je izvedel v 1., 2., 3. in 4. razredu.

Benjamin je prvošolce najprej poučil o tem, kako deluje naša najpomembnejša mišica, srce. Nato smo izvedeli, kateri so temeljni gradniki zdravja:

  • zdrava in uravnotežena prehrana,
  • dovolj tekočine,
  • dovolj spanca,
  • vsakodnevno gibanje in
  • sproščenost.

Skupaj smo naredili gibalni odmor, nato pa smo se ob fotografijah različnih obrokov pogovarjali, kaj je zdravo in kaj ne. Na koncu delavnice so učenci prejeli prav posebno darilo: lahko so poslušali svoje srce!

Zapisala: Urška Hrast

         

Dostopnost