Skoči na glavno vsebino

V torek, 11. oktobra, je prvošolce obiskala policistka Petra. Uvodoma smo izvedeli, kaj vse spada med policistove pristojnosti in naloge. Po mnenju malih glav ima policist veliko opravka z lopovi, a tudi v primeru raznih nesreč je dobro poznati številko113. Seveda pa možje v modrem skrbijo tudi za varnost v prometu.

Policistka nas je peljala po glavni poti med šolo in avtobusno postajo, ki je ozka in brez pločnika. Naučili smo se, da hodimo po levi strani in da moramo biti pozorni na dogajanje okoli sebe. Kot smo lahko opazili, večina voznikov pred prehodom za pešce na glavni cesti skozi naselje ne zmanjša hitrosti, niti niso pozorni na male šolarje, ki z dvignjeno roko čakajo na primeren trenutek za prečkanje ceste. Zato je treba biti toliko bolj previden, preden se prepričaš, da je prehod varen. Policistka je bila zelo zadovoljna z demonstracijo prvošolcev. Za “nagrado” je spustila zvok sirene v policijskem avtomobilu. Prejeli smo pobarvanke in brošure Bodi (pre)viden. V zahvalo za obisk smo policistki zapeli pesem. Za vse nasvete se ji še enkrat lepo zahvaljujemo.

Zapisala: Urška Hrast

       

       

  

 

 

 

   

Dostopnost