Skoči na glavno vsebino

Pri najmlajših šolarjih v oktobru posvečamo čas varni poti v šolo in poznavanju prometnih pravil, ki so zanje pomembni. V ta namen nas je obiskala policistka Petra in s šolarji utrjevala pravilno hojo v koloni, kako pravilno prehajajo čez prehod za pešce ter razpravljala z njimi o varni vožnji v avtomobilu, na kolesih, skirojih…

Dan je bil še posebej zanimiv, saj so znanje osvajali skupaj z otroki iz vrtca. Seveda ni manjkala niti predstavitev in ogled opreme policistke ter prižig lučk in sirene na policijskem avtomobilu.

Otroci so bili pohvaljeni, saj so se v poznavanju prometnih pravil res dobro izkazali. Seveda pa to znanje vsak dan znova utrjujemo v realnih življenjskih situacijah. Naš policisko obarvan dan si lahko tudi ogledate.

Zapisala Ana Makovec

Dostopnost