Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 27. 10. 2022, so na šoli potekale podjetniške delavnice za učence 9. razredov.
Po uvodni predstavitvi podjetništva in poslovne ideje/načrta, so učenci s pomočjo mentorjev s Primorskega tehnološkega parka predlagali ideje, kje v lokalnem okolju vidijo priložnost izboljšav, in sicer na področju turizma, kulture, kmetijstva in izobraževanja.
Učenci so po skupinah razvijali svojo podjetniško idejo – iskali so rešitve za problem, ki ga rešujejo, spraševali so se o svoji izvirnosti na trgu, o tem, kakšna je konkurenca, kdo so njihovi potencialni kupci ter na kakšen način lahko svoje ideje najbolj učinkovito predstavijo. V zadnjem delu delavnice so učenci svojim sošolcem na zanimiv in zabaven način svoje podjetniške ideje tudi predstavili. Na delavnicah, na katerih ni manjkalo dobre volje in motiviranosti za delo, so se učenci zelo izkazali; razvijali so svojo kreativnost, inovativnost in se urili v timskem delu.

Zapisala Nina Vehar

Dostopnost