Skoči na glavno vsebino

Zadnji predpočitniški petek je bil za učence PŠ Dolenja Trebuša res pester in zanimiv, saj so ga preživeli v družbi domačih gasilcev. Najprej jih je v učilnici obiskal gasilec Valentin, s katerim so se pogovorili o tem, kaj lahko oni kot otroci naredijo v primeru različnih nesreč, o delu gasilcev … sledila je vaja evakuacije, nato pa so jim gasilci pripravili različne spretnostne naloge, v katerih so se učenci zelo dobro odrezali. Ogledali so si tudi gasilski dom, vozila ter opremo, ki jo gasilci potrebujejo pri svojem delu.
Dopoldan v njihovi družbi je minil kot bi mignil in ob tej priliki se jim iskreno zahvaljujemo za čas, ki so nam ga namenili.

A s tem dneva še ni bilo konec – v podaljšanem bivanju so se učenci prepustili svoji ustvarjalnosti in nastali so zelo zanimivi izdelki.
Nekaj foto utrinkov “gasilskega” dneva si lahko ogledate tukaj.

Zapisala Nives Gruden 

Dostopnost