Skoči na glavno vsebino

V lanskem šolskem letu so učenci 3. a in 3. e sodelovali na likovnem natečaju Banke Slovenije, ki je ob 15. obletnici uvedbe evra v Sloveniji razpisala natečaj na temo Moj bankovec za 15 evrov. Konec oktobra nas je razveselila novica, da so izdelki učencev med letošnjimi zmagovalci.

Tako smo se v petek, 11. 11. 2022, odpravili v Ljubljano v Banko Slovenije. Pot do Ljubljane je bila tokrat dolga, saj smo bili v pričakovanju, kaj nas vse čaka. Ko smo prispeli pred Banko Slovenije smo bili najprej zelo presenečeni nad tem, kako velika stavba je. Najprej smo bili deležni slovesne podelitve priznanj in nagrad, prisluhnili smo pevskemu zboru, ki ga sestavljajo zaposleni delavci, nato smo si gledali razstavo zmagovalnih izdelkov. Razveselila nas je tudi sladka pogostitev, kjer smo si okrepčali naše želodčke. Sledile so različne delavnice, kjer smo morali sestavljati kovance, predstavili so nam finančno opismenjevanje mladih in ogledali smo si različne dele centralne banke. Dan je hitro minil, zagotovo pa nam bo ostal v lepem spominu.

Še enkrat čestitke učencem za zmago in prisluženo priznanje ter nagrado.

Zapisala Ana Selinec Kozorog

Dostopnost