Skoči na glavno vsebino

V petek, 18. 11. 2022, smo imeli v 4. a in 4. e razredu kulturni dan. Z avtobusom smo se odpeljali v Sorico, kjer nas je v Groharjevi hiši pričakal gospod Gašper, ki nam je pripravil glasbeno in likovno delavnico.

Najprej smo se spremenili v glasbenike, spoznali smo afriške bobne, kongo, bongose, ksilofone, metalofone, pavke, razna manjša ritmična tolkala, komplet bobnov – baterijo, koncertne zvončke in še in še. Vsak je dobil svoj inštrument, s katerim je nastopil v tolkalnem orkestru, ki smo ga sestavljali vsi učenci, obe učiteljici in gospod Gašper. Potem je sledila še risarska delavnica, kjer smo spoznali osnove risanja. Vsak učenec je narisal tihožitje. Po delavnicah je sledil še kratek ogled Groharjeve zbirke, etnografske zbirke in galerije.

Z lepimi spomini in navdušenjem smo se varno vrnili na Most.

Naše spomine si lahko pogledate na povezavi https://youtu.be/LYcH5xwZse0

Zapisala Saša Babšek

Dostopnost