Skoči na glavno vsebino

Torkovo jutro je bilo megleno, a s parkirišča v Modreju sta se razlegala smeh in razigrano klepetanje. Ozračje je kipelo od veselega pričakovanja, radovedne otroške oči pa so premerile vsak kos opreme, ki je pristal na zbirnem mestu.

Bili so naši četrtošolci, ki so že nestrpno čakali, da se končno podajo na smuči!

V okviru vseslovenske akcije Šolar na smuči, ki želi skupaj s šolami, društvi in smučarskimi centri otrokom približati alpsko smučanje na zabaven in varen način, smo se podali na snežne strmine. Obiskali smo smučišče Cerkno, kjer so nas sprejeli dobrovoljni učitelji smučanja, ki so s svojo sproščenostjo hitro pregnali stran, ki je nekaterim učencem malce tresel kolena. Hitro smo šli v akcijo, se opremili in v štirih skupinah na smučišču nabirali znanje in smučarske kilometre.

Dan na smučišču smo zaključili s skupinskim fotografiranjem in obvezno popoldansko malico, saj nas je celodnevna zabava pošteno zlakotnila, nato pa smo se prijetno utrujeni vrnili domov.

Zapisala Tajda Vidič

 

Dostopnost