Skoči na glavno vsebino

V februarju so se učenci na PŠ Šentviška Gora naučili zaplesati več ljudskih plesov. Zaplesali so jih na interni kulturni prireditvi.

Ker vzgojiteljica Nataša pleše pri domači folklorni skupini Ivan Laharnar, sta jo učiteljici  povabili, da nam preda nekaj svojega znanja. Ob prvem obisku je učencem pokazala in predstavila noše iz naših krajev.  Nekateri učenci so se vanje tudi oblekli. Še posebno dekleta so bila navdušena.  Predstavila jim je še gorenjsko narodno nošo. Ugotovili so, kako zelo so se oblačila nekoč razlikovala od današnjih ter da je  potrebno precej časa in spretnosti, da si nadeneš vse kose noše.

Na drugem srečanju pa jih je Nataša naučila  ples Pastirica. Začeli so z ogrevanjem in učenjem korakov ob pesmi Mi se imamo radi. Ker jim je šlo po Natašini oceni zelo dobro, so zahtevnost stopnjevali in na koncu že odplesali ples v parih. Vsi so bili zelo navdušeni. Ura je minila kot bi mignil. Nataši so se zahvalili z v les vžganima plesalcema.

Za PŠ Šentviška Gora, Vlasta Sotenšek in Erika Laharnar

       

     

     

Dostopnost