Skoči na glavno vsebino

Mesec marec je bil na PŠ Dolenja Trebuša še posebej pester. Kaj vse so učenci počeli?

Na začetku meseca so se učenci z majhnimi, a simpatičnimi darilci spomnili na svoje mamice in tatije ob 8. marcu in dnevu mučenikov. Ob tej priložnosti so tudi letos v sodelovanju s Krajevno organizacijo Rdečega križa s svojim obiskom in trobentico razveselili starejše krajanke v Dolenji Trebuši in Stopniku.

Na prvi pomladni dan so se podali na Pomladni tek, na katerem so skozi zanimive naloge z vsemi čutili spoznavali, zaznavali, opazovali in raziskovali okolico in prebujajočo naravo.

Z lepimi mislimi pa so ob materinskem dnevu obdarili svoje ljube mamice.

Aktivni so bili tudi na folklornem področju, saj so se v tem mesecu udeležili kar treh prireditev. Najprej so s svojim nastopom razveselili obiskovalce Srečanja krajanov na Idriji pri Bači, teden kasneje pa so se udeležili srečanja otroških folklornih skupin v Ilirski Bistrici. Za vse učence najbolj težko pričakovan nastop pa je bil pred domačim občinstvom na prireditvi Pomladni večer v domačem kulturnem domu. Na vseh treh nastopih so se seveda odlično odrezali.

Več o pestrem dogajanju si lahko pogledate tukaj.

V mesec april so zakorakali bolj umirjeno. A kdo ve, kaj vse jih še čaka …

Zapisala Nives Gruden

 

 

Dostopnost