V ponedeljek, 3. 4. 2023, so predstavniki razrednih skupnosti naše šole imeli priložnost, da za nekaj časa »stopijo v čevlje« odraslih in v živo spoznajo, kako je sedeti v dvorani Občine Tolmin.

Udeležili so se občinskega zasedanja Otroškega parlamenta.

Predstavili so aktivnosti naše šolske skupnosti v tem šolskem letu.

Županu Alenu Červu so zastavili nekaj aktualnih vprašanj. Iz njegovih odgovorov so lahko razbrali, da se s pravilnim pristopom in aktivno udeležbo vseh, lahko reši marsikaj.

V nadaljevanju zasedanja so z vrstniki drugih dveh šol tolminske občine  iskali rešitve za izboljšanje duševnega zdravja mladih, kar je bila letošnja tema parlamentov.

Idej je bilo veliko, tako da ne bo težko izpeljat vsaj nekaj aktivnosti.

Mladi danes najbolj pogrešajo druženje, aktivnosti z vrstniki na prostem, pogovore, kvalitetnejše in bolj zanimive ure pouka.

Veliko jim pomeni, da so slišani in razumljeni s strani odraslih.

Po končanem zasedanju smo z vrstniki OŠ Tolmin čas izkoristili za nekaj zanimivih dejavnosti, kjer smo se skozi igre spoznavali, se pogovarjali, sodelovali.

Na tej povezavi si lahko ogledate prispevek z zasedanja.

Izbrali pa smo tudi tri delegate naše šole, ki so nas naslednji dan zastopali na Regijskem zasedanju OP.

Ema, Blaž in Luka so svojo nalogo suvereno opravili.

Zapisala Mateja Maretič, mentorica šolske skupnosti