Skoči na glavno vsebino

Konec meseca aprila, pred odhodom na prvomajske počitnice, se že tradicionalno učenci OŠ Dušana Muniha odpravijo v Tolmin na Brajdo. Na atletskem stadionu tekmujejo in zbirajo točke v atletskem troboju: teku na 60 metrov, skoku v daljino in teku na 600 metrov ter zabijajo gole na nogometnemu turnirju za prehodni pokal. Rezultati tekov se hkrati štejejo tudi kot zadnje meritve v sklopu testiranja za športno vzgojni karton, ki ga učenci opravljajo v aprilu. Učitelji se prelevijo v merilce, štarterje, atletske in nogometne sodnike, učenci pa izboljšujejo svoje dosežke in tekmujejo s sošolci. Hkrati športni dan pomeni tudi priložnost, da pokala dobita nove lastnike med nogometnimi ekipami v kategoriji mlajših oziroma starejših učencev.

Minuli petek, 21. 4., so na prenovljenih objektih športnega parka Brajda športali učenci od 6. do 9. razreda. Kljub tekmovalnemu naboju je športni dan potekal v pozitivnem vzdušju, z veliko mero spodbujanja in prijateljskim merjenjem moči.

Kdo so postali letošnji najboljši atleti in nogometaši?

Šesti razred (učenke):
Leila Ema Poženel – 1. mesto
Maja Munih – 2. mesto
Larisa Manfreda – 3. mesto

Šesti razred (učenci):
Matic Fortunat – 1. mesto
Jakob Čerin – 2. mesto
Leon Lapanja – 3. mesto

Sedmi razred (učenke):
Neža Laharnar – 1. mesto
Vita Kacafura Stanič – 2. mesto
Sara Marković – 3. mesto

Sedmi razred (učenci):
Tim Gaberšček – 1. mesto
Žiga Munih – 2. mesto
Ruben Eržen – 3. mesto

Osmi razred (učenke):
Tinkara Šorli – 1. mesto
Lejla Kranjc – 2. mesto
Julija Murovec – 3. mesto

Osmi razred (učenci):
Luka Manfreda – 1. mesto
Dejan Ibraimović – 2. mesto
Nik Tušar – 3. mesto

Deveti razred (učenke):
Anuška Gruden – 1. mesto
Nika Kragelj – 2. mesto
Ema Laharnar – 3. mesto

Deveti razred (učenci):
Maks Kokošin – 1. mesto
Samo Lapanja – 2. mesto
Anej Čušin – 3. mesto

V kategoriji mlajših učencev (6. in 7. razred) bo prehodni pokal za obdobje enega leta krasil učilnico 7.a. Med starejšimi učenci pa so pokal dvignili nogometaši 9.a.

Fotografije: Martina Kozorog Kenda

Čestitke vsem nastopajočim za dosežene športne uspehe!

Luka Mrakič, vodja športnega dne

Dostopnost