Skoči na glavno vsebino

Vsako leto prvošolce podružnične šole Dolenja Trebuša sprejmemo med mlade člane Rdečega križa. Seveda je bilo tudi letos tako. Devet prvošolcev se je odločilo, da se pridruži starejšim šolarjem, ki se dan za dnem trudijo biti zgled in pomagati tistim, ki pomoč potrebujejo, morda jih razveseliti s šopkom rož ali  voščilnico.

Starejši šolarji so v ta namen našim najmlajšim pripravili prisrčen program s petjem, plesom, igranjem na glasbila ter poučno besedo.

Otroci vsakokrat spoznavajo, da dela, ki jih opravljajo kot mladi člani, že dodobra prakticirajo v vsakodnevnem življenju.

Ob tem se iskreno zahvaljujemo naši Mojci Pirih, članici organizacije RK za vsakoleten prispevek in priročna darilca, ki razveselijo naše mlade ter Marjanci Velišček, sekretarki organizacije RK za tople besede, ki jih je namenila našim šolarjem.

Naj se dobra dela širijo v svet.

Zapisala Ana Makovec

 

Dostopnost