Skoči na glavno vsebino

Na Mostu na Soči smo letos sprejeli 25 prvošolcev. Najprej jih je nagovoril ravnatelj Ciril Makovec, ki je nadebudnežem zaželel poguma, in to tudi takrat, ko bodo naleteli na kakšen večji, navidez težak izziv. Kratek kulturni program so pripravili učenci 2. in 3. razreda ter otroški pevski zbor. Nato je nastopil slovesen trenutek, ko smo vsakega izmed prvošolcev poklicali na oder po diplomo, rutko in personalizirano stekleničko.

Ravno smo se sladkali s torto, ko nas je obiskal še tolminski župan Alen Červ. Slednji je prisedel med prvčke in se z njimi prav prisrčno pogovarjal. Zaželel jim je veliko radovednosti, odločnosti in zabave ob sprejemanju novih znanj in poznanstev. Prvošolci so po uradnem delu pogumno zakorakali v svojo učilnico, kjer so izdelali svoj prvi izdelek – Miki miško. Starši pa so se udeležili roditeljskega sestanka.

Najmlajše šolarje bomo v prvem letu vodile učiteljice Urška Hrast, Saša Babšek in Neva Dobravec. Kratek video si oglejte TU.   

Zapisala: Urška Hrast

Dostopnost