Tudi v Trebuši smo se v tednu otroka ukvarjali z vprašanji zakaj in iskali odgovore nanje. Dogajalo se je veliko, teden pa je bil za učence eden lepših v šolskem letu.

V ponedeljek so se »ta veliki« preizkusili v vožnji z avtomobilčki, vsi učenci pa so se kasneje preizkusili na poligonu s svojimi kolesi, rolerji in skiroji.

V torek nas je obiskala knjižničarka, kjer smo spoznali zgodbo o Zelenem in Sivem otoku ter pred šolo izvedli Knjigomenjalnico, v kateri se je razvrstilo zares veliko število knjig. Tretješolce pa je s pravljico razveselila knjižničarka iz Tolminske knjižnice ter jih povabila k sodelovanju v akciji Moja knjižnica.

V sredo smo uživali ob pripovedovanju vzgojiteljice Danijele, ki nas je popeljala v Nepal. Po kosilu pa so otroci spoznali različne igre sveta, pri katerih so se nadvse zabavali.

V četrtek je bil najboljši dan – igralni dan! Otroci so prinesli v šolo svoje igrače, s katerimi so se lahko tekom celega dne igrali.

V petek nas je obiskala vzgojiteljica Sara s kamišibajem in nam predstavila pravljico O volku, ki je izgubil pravljico.

Ker je bil teden prekratek, smo ga malce podaljšali in tako so nas v ponedeljek obiskali predstavniki šolske skupnosti s svojo mentorico Matejo in gospodom ravnateljem ter sprejeli naše prvošolce v šolsko skupnost.

Naš teden poln doživetij, si seveda lahko ogledate tudi skozi fotografije. Vabimo pa vas tudi k prebiranju zanimivih ZATO-jev na vprašanja ZAKAJ?

Zakaj se radi vozimo s kolesi, skiroji in rolerji?
Zato, da dobimo mišice in smo bolj spretni.
Zato, da pridemo prej v šolo, da ne zamudimo k pouku.
Zato, da se družimo s prijatelji na svežem zraku, namesto da sedimo pred televizijo.

Zakaj je dobro brati knjige?
Zato, da se naučimo brati, da branje izboljšujemo in da izvemo nove besede.
Zato, da se nam prebudijo možgančki.
Zato, da lahko potujemo v druge domišljijske svetove.

Zakaj spoznavati tuje dežele?
Zato, da spoznavamo nove ljudi, jezike in okolje.
Zato, da vidimo kaj drugi  otroci imajo in česa ne.
Zato, da lahko pomagamo, kjer potrebujejo pomoč.

Zakaj se igramo?
Zato, ker se s tem tudi učimo.
Zato, ker se tako zbližamo z drugimi.
Zato, da nam ni dolgčas, saj se med igranjem zabavamo in smo srečni.

Zakaj poslušati pravljice?
Zato, da se naučimo novih in knjižnih besed.
Zato, da odkriješ nove zgodbe.
Zato, da lažje zaspiš in se spočiješ za v šolo.

Zakaj je lepo biti učenec naše šole?
Zato, ker se lahko učimo, tečemo in igramo v naravi.
Zato, ker se imamo tu lepo, se veliko naučimo, natančno barvamo in veliko ustvarjamo.
Zato, ker imamo prijazne in zabavne učiteljice.

Za trebuške radovedneže zapisale učiteljice