Skoči na glavno vsebino

V petek, 13. 10. 2023, smo se po tretji šolski uri z avtobusom odpeljali v Knjižnico Cirila Kosmača Tolmin. Ko smo prispeli, smo se razdelili v dve skupini. Učenke in učenci 7. A razreda smo se najprej odpravil v računalniško sobo, kjer so nam predstavili aplikacijo mCOBISS, s katero si lahko knjige rezerviramo in podaljšujemo, sistem biblos preko katerega si lahko izposodimo elektronske knjige, in oddaljen dostop do enciklopedije Britannica, po kateri lahko iščemo vsebine za učenje. Nato smo se s 7. B razredom zamenjali, preverili ali znamo željeno knjigo poiskati na knjižnih policah in si odšli  ogledat pripravljene videovsebine o knjigi Modri otok, ki smo jo ob koncu tudi vsi prejeli.

     

Projekt “Rastem s knjigo“, v okviru katerega vsem sedmošolcem v Sloveniji Javna agencija za knjigo RS podari knjigo, letos poteka že 18. leto. Ob tej priložnosti smo se bibliotekarkama Martini Golob in Alenki Mahajnc  zahvalili za pripravo obiska splošne knjižnice.

   

Zapisala: Zarja Manfreda, 7. A

Fotografirala in objavila: Martina Kozorog Kenda

Dostopnost