Skoči na glavno vsebino

Umazane roke, noži, ‘cukr’, smeh, glasni mešalci in vroče naprave … le kaj bi torej bil razlog, da se je nekaj četrtošolcev in petošolcev letos odločilo za obiskovanje kuharskega krožka?

Ja, kuhanje in peka sta zabavni. A ne gre vedno zlahka. Ugotovili so, da je čokolada veliko bolj trda, ko se jo reže z nožem in ne odgrizne z zobmi. Pravijo, da tudi mleko v loncu ni isto, kot tisto v tetrapaku, slednje nikoli ne vzkipi in zalije kuhalne plošče. In kuhinja se po ustvarjanju ne očisti sama, res se v šoli dogajajo čudne stvari.

Vseeno pa so pod budnim očesom učiteljice učenci usvojili ogromno novih spretnosti. Prišli smo do polovice, konec leta bodo zagotovo že izurjeni. A ne le v kuhanju, predvsem v vztrajnosti, potrpežljivosti in sodelovanju.

Zapisala Tajda Vidič

Dostopnost