Skoči na glavno vsebino

Naravnost s planin so se to jesen posoške krave mlekarice preselile na šolske travnike, stopnišča, oglasne deske in v razrede.

V okviru projekta Mlekastično! Izberem domače, v katerega je vključena naša šola, so učenci spoznavali pomen krav mlekaric, raziskovali smo izvor slovenskega mleka in mlečnih izdelkov ter mlečno pot. Ugotovili smo, da je v naši dolini ta precej kratka, saj imamo v okolici več manjših, lokalnih kmetij, na katerih lahko kupimo mleko in eno večjih slovenskih mlekarn v bližnjem Kobaridu. Kar smo vključeni v Šolsko shemo sadja, zelenjave in mleka, velikokrat dobimo dodaten mlečni obrok prav s teh mlekarn.

Pri likovnem pouku smo novo znanje prenesli na papir ter z odpadnega časopisnega papirja izdelali portrete naših krav mlekaric. Na podružnični šoli Dolenja Trebuša pa so kravam, izdelanim iz kartonskih tulcev, dodali nekaj življenja in jih spremenili v lutke marionete.

Prepoznate katero?

Zapisala Tajda Vidič

 

Dostopnost