Skoči na glavno vsebino

Starši iz vrtca Podmelec so se že v začetku šolskega leta odločili, da združijo moči in izpeljejo krajšo dramatizacijo za svoje otroke ter se tako preizkusijo tudi v vlogi gledaliških igralcev. V mesecu januarju so vsem otrokom iz podružnične šole Podmelec pripravili presenečenje. Naredili so kostume, naslikali scensko ozadje, poskrbeli za glasbeno spremljavo s solo petjem in zaigrali igrico Zrcalce. Pravljico so domiselno priredili tako, da so dodali še več nastopajočih živali, da so tako lahko čisto vsi presenetili svoje otroke s sodelovanjem v predstavi. Lepo je bilo opazovati obraze otrok, ko so ugotovili, da se za lisičkami, zajčkom, medvedi, čukom, veveričko, miško in lovcem, skrivajo njihovi starši. Iz vrst malih gledalcev se je namreč slišalo presenečene vzklike: “Moja mama!” Po predstavi so otroci nagradili starše z velikim objemom in manjšo pozornostjo. Tudi nastopajoče mamice so znale  povedati, da je bilo veselje in sreča obojestranska. Iskrena hvala staršem iz vrtca Podmelec, da so bili pripravljeni izpeljati tako srčen nastop.

Za PŠ Podmelec, Ana in Špela

Dostopnost