Skoči na glavno vsebino

»Lepa misel leti z neba:
bela je, lahka in vesela!
Pleše v krogih pa sem in tja …
Stegni roke,
da se s teboj poigra.”
(N. Maurer)

Že smo odplesali v novo koledarsko leto. Ker pa je bil zadnji mesec preteklega leta tako igriv, predvsem pa delavno ustvarjalen, da je čas za tole novičko prišel šele danes, naj naše misli še za nekaj trenutkov poletijo tja.

Ob adventnem koledarju smo vsak dan odkrivali, čemu ga bomo skozi različne dejavnosti v dnevu posvetili – družini, prijateljem, sladkim pozornostim, okraševanju šole, izdelovanju voščilnic …

V sredini meseca smo skupaj z vrtcem pripravili novoletno druženje za sorodnike – ogledali smo si novoletno predstavo gledališča Ku-kuc, nato pa smo s pesmijo in plesom nastopili tudi mi. Večer se je zaključil z dobrodelno novoletno tržnico. Izdelke so skrbno izdelovale roke otrok v vrtcu in šoli, njihovih staršev ter vzgojiteljic in učiteljic.

Pred odhodom na počitnice pa so učenci 1. in 2. razreda za ostale otroke vrtca in šole pripravili gledališko presenečenje – predstavo Muca Copatarica. Še večje presenečenje pa je sledilo po njej – kar poglejte si.

 

Video posnetek ustvarila Ana Makovec
Zapisala Veronika Gregorčič

Dostopnost