Skoči na glavno vsebino

Da so najlepše stvari zastonj in blizu, je v svojih dveh knjigah že ugotavljal nekdanji profesor geografije na tolminski gimnaziji, Igor Drnovšek. Mi smo v nabor izletov in doživetij dodali še pohod ob polni luni na Kobiljo glavo v zimskem času. Pohod smo izvedli minuli četrtek, v sklopu izbirnega predmeta Šport za zdravje.

Hoja navkreber v zasneženi pokrajini obsijani z luno in čudovitimi razgledi po okoliških vrhovih, dolinah… vse tja do morja je posebno doživetje, ki ga je vredno vsaj zapisati na seznam doživetij, še bolje pa vsaj enkrat uresničiti. Posebno čarobnost je dodalo še nočno drsanje pod vrhom. Zagotovo bo januarska polna luna vsem udeležencem ostala v lepem spominu.

Za izvedbo zimskega nočnega pohoda se zahvaljujemo Valterju Černigoju in KKSE!

Luka Mrakič, učitelj ŠZZ

Dostopnost