Skoči na glavno vsebino

Pred slovenskim kulturnim dnem smo se v 1. razredu intenzivno pogovarjali o tem, kaj kultura sploh je. Prve asociacije prvošolcev:

  • da se lepo obnašaš,
  • da poslušaš in ne skačeš v besedo,
  • da nekoga pozdraviš,
  • da si lepo oblečen za razne prireditve,
  • da pomagaš ljudem.

Potem smo izvdeli, da je kultura mnogo širši pojem. Na šolski prireditvi smo namreč lahko občudovali recitacije pesmi, ples, igro, instrumentalno izvedbo, pevski zbor, video sprehod po dolini Idrijce in Soče … Kultura je venomer na dosegu roke. Zato smo segli po zgodbi o Prešernovem otroštvu (O dečku, ki je pisal pesmi), prebrali smo tudi njegovi pesmi O, Vrba in o lepi Vidi. S svinčnikom in kavo smo naslikali našega največjega poeta, potem pa smo si pripravili še sladke figove kroglice.

Jutri, 8. februarja, si lahko marsikje privoščite brezplačno dozo kulture.

Zapisala: Urška Hrast

  

   

   

Dostopnost