Skoči na glavno vsebino

… je na predvečer slovenskega kulturnega praznika zadonelo v kulturni dvorani v Dolenji Trebuši. Domače prosvetno društvo je namreč tudi letos organiziralo prireditev v čast našemu največjemu pesniku Francetu Prešernu. Kulturni program so sooblikovali tudi otroci naše podružnice – vrtečki s prisrčno dramatizacijo Pravljice o dobrem snežaku, šolarji pa z vsem dobro poznano Muco Copatarico. Za še večjo dozo kulture so poskrbeli tudi “pomlajeni” domači pevski zbor ter folklorna skupina, kot poseben gost pa nas je s pesmijo razveselil otroški pevski zbor osnovne šole Čepovan. Da je v Dolenji Trebuši kot radi rečemo” kultura doma”, pa dokazuje tudi dejstvo, da je bila dvorana polna do zadnjega kotička. Ne verjamete? Pokukajte v galerijo.

Zapisala Nives Gruden
Fotografije Aljaž Jež

Dostopnost