Skoči na glavno vsebino

Podmelške učence je obiskal gledališki igralec Simon Dobravec. Za uvod jim je postavil večno vprašanje brez odgovora – kaj je bilo prej, kokoš ali jajce? Izvirnost otroških pojasnil nas je pošteno presenetila. Morda pa sploh ni bil začetek v katerem izmed njiju … Pred velikonočnimi prazniki se je posvetil trem “likom” – jajcu, kokoši in zajcu. Otrokom je na svojevrsten način predstavil nekaj pravljic in pesmi, najbolj pa so si zapomnili pesmico, ki jo je prebral v ruščini. Prisluhnili so pravljicam, izmed katerih sta bili učencem najbolj všečni tista iz Butal in pravljica o zlatem jajcu, po kateri se je razvil zanimiv pogovor o tem, kako enostavno je obdržati čisto navadno kokošje jajce in se odreči zlatemu jajcu, prispodobi večjega življenjskega cilja oziroma želje, saj je slednjega mogoče doseči le s pogumom in trudom. Simonu se iskreno zahvaljujemo za prisrčen obisk in ga obenem vabimo, da nas še kdaj obišče.

PŠ Podmelec, Andrejka

     

  

Dostopnost